Zagrożeniami dla globalnej koniunktury są także zawirowania na chińskim rynku nieruchomości oraz wysokie ceny surowców energetycznych, które uderzają w nastroje konsumentów. “W siedmiu ostatnich cyklach średni zwrot z 150 sesji od pierwszej podwyżki na rynku złota wynosił ponad 10 proc.” – oblicza Michał Stajniak. Jeśli sprawdzą się prognozy z raportu “In Gold we Trust 2021”, rekord powyżej 2 tys. Dolarów za uncję, jaki padł w ubiegłym roku to dopiero początek.

Dlaczego warto kupować złoto anonimowo?

Anonimowy zakup złota sprawia, że zidentyfikowanie i zlokalizowanie jego właściciela przez państwo staje się niemożliwe, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo utrzymania majątku.

Jak wynika z danych opublikowanych przez europejską platformę handlu instrumentami pochodnymi Spectrum Markets, Europejski Indeks Inwestorów Indywidualnych osiągnął w ostatnim miesiącu wartość 116. Jest to najwyższy rezultat od początku zbierania danych. Odczyt poniżej 100 sugeruje, że nastroje są niedźwiedzie, podczas gdy wynik powyżej tego poziomu jest świadectwem dominacji optymistów.

Trader21: Złoto to inwestycja na lata, czy warto już kupić? Przeszkodą silny dolar

“Uncja złota w 2030 roku może kosztować 4800 dolarów, choć równie możliwy jest scenariusz, w którym cena przekroczy 8000 dolarów” – czytamy w raporcie. Skupie złota, a wyższe ceny złota w skupie przyniosą większy zysk z transakcji. Finalnie masz jeszcze do wyboru najwygodniejszą tokenexus opcję, czyli kontrakty CFD. Dzięki nim spekulujesz na temat cen złota i w ten sposób zarabiasz (jeśli dobrze przewidzisz zmianę kursu) (tutaj przeczytasz więcej o inwestowaniu z dźwignią). To swoiste akty własności, które wykupujesz w banku lub prywatnej firmie.

W celu ogólnego zrozumienia bilansu rynkowego należy wiedzieć, że duża część popytu na złoto jest mniej więcej równomiernie rozłożona między instrumentami inwestycyjnymi a wyrobami jubilerskimi. Tu możecie znaleźć codzienne prognozy krótkoterminowe złota i sygnały handlowe, założone na analizie technicznej. Napięta sytuacja geopolityczna doprowadzi do tego, że złoto będzie ogromnym instrumentem zabezpieczenia.

prognozy cen złota

Ich trzymiesięczna prognoza przewiduje wzrost ceny złota do 2125 dolarów za uncję. Citibank spodziewa się jednak, że w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy kurs spadnie do 1900 dolarów, a w długim okresie utrzyma poziom 1760 dolarów. Wczorajsza sesja na światowych rynkach finansowych była podporządkowana wyczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej w kwestii poziomu stóp procentowych w USA. I rzeczywiście, po decyzji Fed zmienność na rynkach amerykańskiego dolara oraz złota istotnie wzrosła – nawet mimo faktu, że decyzja ta absolutnie nie zaskoczyła. Złoto znów traci na popularności Fed, zgodnie z oczekiwaniami, podwyższył stopy procentowe o 0,75 pkt. Proc., jednocześnie zapowiadając kontynuację jastrzębiej polityki w kolejnych miesiącach.

Kiedy warto prowadzić kampanie PPC?

Jeśli sytuacja będzie się utrzymywać i dochody potencjalnych konsumentów zostaną zagrożone, popyt może pozostać stłumiony przez dłuższy czas. Niski popyt na kluczowym rynku może obniżyć ceny złota. Wszystko wskazuje na to, że cena złota na rynku w 2022 roku będzie rosła, przynajmniej tak długo, jak sytuacja międzynarodowa nie ulegnie znaczącej poprawie.

Czy cena złota spadnie 2022?

Jednak mimo wytrzymałości złota, eksperci jest z UBS wciąż oczekują na spadek ceny AUX do $1650-1700 za uncję w okresie od lipca do grudnia 2022 roku w wyniku spadku inflacji i rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa o nazwie Omikron.

Cena złota wzrasta przed kluczowymi danymi o inflacji w USA, który może przechylić szalę oczekiwań co do podwyżki stóp procentowych przez Fed. Za uncję, po tym gdy we wtorek tymczasowo dobiła do poziomu 1800 dol. Przedstawiciele Rezerwy Federalnej odrzucają tezę o końcu cyklu zacieśniania polityki na 2023 rok, ale bank centralny podniósł już stopy o ponad 200 pb,… Cena złota osuwa się w czwartek, ponieważ wykorzystanie ulg podatkowych jako przychodów dla twojej firmy komentarze przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazywały na dalsze podwyżki stóp procentowych, pomimo spadku wskaźnika inflacji CPI w amerykańskiej gospodarce. Stopa inflacji CPI w USA wyniosła 8,5% rdr w lipcu wobec 8,7% miesiąc wcześniej Wskaźnik “core” CPI przyjął wartość 5,9% rdr Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Złoto tanieje, choć inflacja wciąż wysoka.

Czy ciężka przyszłość jest dobra dla notowania złota?

Jednocześnie podwyższona inflacja oznacza utratę wartości przez pieniądz, co często jest argumentem za inwestowaniem w kruszec. Notowania złota przez długi czas pozostawały nieczułe na skrajnie łagodną politykę banków centralnych. Od kiedy ustanowiły szczyt w sierpniu 2020 r., nie potrafią wrócić do zwyżek, a ostatnio sprawiają wrażenie przyklejonych do pułapu 1800 dol. W środę kurs wynosił 1834 dol., czyli utrzymywał się o 12 proc.

Banki centralne kupują metale szlachetne co kwartał od początku 2011 r. W trzecim kwartale 2020 były one sprzedawcami netto, zmniejszając rezerwy o 12,1 ton. Tym niemniej banki centralne pozostają netto kupującymi co roku, popyt z pierwszych trzech oanda opinie kwartałów wyniósł 220,6 ton. Widocznie zachowają one ten status, chociaż zakres zakupów będzie mniejszy, niż w dwóch latach ubiegłych. Rosja wstrzymała uzupełnianie rezerw, a Chiny nie poinformowały o ich zwiększeniu we wrześniu 2019 r.

prognozy cen złota

Według nich, złoto w kolejnych latach będzie znacząco umacniało swoją pozycję jako „kotwica” chroniąca przed niestabilnością rynku walutowego. Przy czym, fani złota nie powinni sobie robić wielkich nadziei na rychły powrót do standardu złota, bo do tego – o ile to w ogóle możliwe – jeszcze bardzo wiele brakuje, uważają analitycy Incrementum. Zazwyczaj traderzy wiążą analizę fundamentalną z rynkiem papierów wartościowych, a nie z ceną złota. Przeanalizujmy pięć parametrów makroekonomicznych, które mogą wpłynąć na wartość złota. Eksperci prognozują o cenę otwarcia w wysokości $2233 na początek 2024 r.

Gorączka złota – to jeszcze nie koniec

Jego ceny wzrosły do ​​najwyższego poziomu 2070 dolarów za uncję 8 marca. Za 12 miesięcy ceny złota będą także na poziomie o 24 proc. Wszystko wskazuje na to, że przed światową gospodarką są teraz dwie drogi. Możliwy jest tylko dalszy wzrost inflacji lub walka z nią poprzez podnoszenie stóp procentowych, co prowadzić będzie do osłabienia koniunktury. Jak na razie banki centralne, w tym amerykańska Rezerwa Federalna i nasz NBP, podejmują mocno spóźnioną walkę z inflacją.

Zdaniem Tradera21 to naturalne, że w takiej sytuacji inwestorzy szukają odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje. Przecież mamy rekordowo wysoką inflację, więc notowania złota powinny zaliczać coraz to nowe szczyty. aktualizacja rynku 1 listopada dziki początek Kiedy srebro ignoruje złoto i dolara, zwykle jego kierunek w znacznej mierze wytycza miedź. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnich miesiącach, kiedy to ceny obu metali zostały mocno skorygowane.

Analitycy innych banków także nie przewidują wzrostu cen powyżej rekordu z 2020 r. Na rynku przeważa, więc pesymizm, co do wzrostów cen złota. Właśnie ten pesymizm jest nadzieją dla nielicznych optymistów, którzy pozostali na rynku złota. Uważają oni, że długa i męcząca konsolidacja, jest zapowiedzią nowych wzrostów. Wskazują także, że odwrócenie się analityków od rynku złota, jest silnym kontrarnym sygnałem kupna. Drugi kwartał bieżącego roku nie był łaskawy dla Złota.

Jeśli kopalnie złota wydobędą go więcej niż zwykle, nastąpi wzrost podaży surowca, czyli w efekcie spadnie jego wartość. Zaś od 1968 roku najważniejsi handlarze spotykali się na rynku złota (z ang. Bullion Market) dwa razy dziennie i określali aktualną cenę kruszcu. Natomiast kolejne lata to, jak widzisz, stały wzrost cen złota. Eksperci przewidują, że do 2024 roku trend pozostanie byczy, a niewielka korekta nadejdzie dopiero w 2025. Dlatego nasze prognozy zaczniemy od przewidywań ekspertów, które dotyczą przyszłej sytuacji geopolitycznej na świecie. Następnie przejdziemy do bardziej technicznej analizy cen złota i jego możliwości na rynku.

Bitcoin po 100 tys. dol., złoto 2 tys. dol. i ropa 50 USD, uważa czołowy analityk Bloomberga

To z kolei było sprowokowane przez najwyższy od 1981 roku wskaźnik inflacji konsumenckiej w USA (8,6 proc.). Nikt już nie ma wątpliwości, że Rezerwa Federalna na kolejnych posiedzeniach będzie agresywnie podnosić stopy procentowe w celu zdecydowanego zwalczania rosnących cen. W ok. 3,5 miesiąca bankom bulionowym udało się wykorzystać spadki cen złota i skorygować w rekordowym tempie swoją ekspozycję short netto o ok. 150 tys.

Jak wynika z informacji zawartych w tegorocznym raporcie In Gold We Trust to właśnie inflacja, napędza i będzie napędzać popyt na złoto. Wysoka zmienność wpływa na rynki finansowe od samego początku 2022 r. Podczas gdy wzrost cen złota był dość stały i teraz trend wzrostowy trwa. Inflacja to kluczowy czynnik, wpływający na wartość metalu szlachetnego w najbliższej przyszłości. W USA wskaźnik ten znajduje się na najwyższym poziomie od ostatnich 40 lat. Prawdopodobnie status złota jako głównego instrumentu, zabezpieczającego przed inflacją doprowadzi do dalszego wzrostu cen i XAU przekroczy poziom $2000 za uncję.

Sobre JP Teixeira Advogados


Escrever Comentário